szkoła_podstawowa_nr_1

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI
 
Dzieci świetlicowe życzenia składają, bo Babcie i Dziadków bardzo kochają
Gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Nasza Szkoła bierze udział w konkursie "Idziemy po 1 000 000 PLN dla WOŚP"
Udział uczniów jest nieobowiązkowy, ale wiadomo, że zależy nam na jak największej liczbie uczestników. Każdy krok się liczy. Uczniowie klas 4-8 mogą brać udział w konkursie za zgodą rodziców. Uczniowie klas 1-3 - chodzą na spacery z osobą dorosłą.
Bardzo ważne jest, aby prawidłowo przypisać się do naszej szkoły, oto link - jak krok po kroku to zrobić. I należy pamiętać, aby aplikacja w czasie spacerów była włączona, żeby liczyła kroki.
Konkurs rusza 24.01.2021 r. i będzie trwał 2 tygodnie, a przeprowadzony będzie w całości w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids dostępnej w Google Play i App Store.
Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu?
Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie?
Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?
Nie jesteś sam! Zadzwoń
        Cześć!,😁
Organizujemy akcję, która ma na celu pomóc ptakom!!❤
Polega ona na zrobieniu karmnika i oddaniu go w wyznaczonych miejscach w szkole. Będzie ona trwa 17/11 - 26/11. W razie pytań prosimy skontaktować się z wyznaczonymi osobami w danych szkołach oraz pisać do nas na DM
Gdzie ustawiamy karmnik?❓
W miejscu dobrze widocznym, umożliwiające swobodne wzbicie się do lotu. Dobrze, aby pobliżu było drzewo czy krzew, gdzie ptaki mogą usiąść, zjeść i odpocząć. Z daleka od zagrożeń (dróg, legowiska psa, dużej liczby ludzi, okien budynków)
Czym dokarmiamy?❓
DROBNE ZIARNA ZBÓŻ (słonecznik pastewny, proso, czarnuszka, płatki owsiane i ryżowe), SŁONINA (niesolona, nie może wisieć dłużej niż 2 tygodnie), ORZECHY (włoskie,ziemne niesolone,laskowe) oraz suszone owoce (niekondyzowane), PYZY DLA PTAKÓW (gotowe mieszanki - nasienne w formie kul lub dzwonków w papierowym kubku), ZIARNA ZBÓŻ (słonecznik pastewny, proso, kukurydza, płatki owsiane), WARZYWA pokrojone nie solone! (marchew,ziemniaki,buraki, kapusta).
PAMIĘTAJ❗️❗️❗️
• NIE dokarmiaj chlebem!
• NIE używaj soli!
• dbaj o higienę karmnika i miejsce dokarmiania
• jeśli zacząłeś dokarmiać ptaki, rób to regularnie i pilnuj, żeby jedzenia nie brakło
        Przed nami szczególnie ważne daty w kalendarzu –
16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości

      Świat i czas, w którym przyszło nam żyć wymagają od nas otwartości na drugiego człowieka. Każdy z nas pragnie być akceptowany i rozumiany, szanowany i kochany. Nikt z nas nie jest doskonały, jednak często o tym zapominamy i nie zawsze jesteśmy wobec siebie wyrozumiali, życzliwi i tolerancyjni. Rzadko pochylamy się nad drugim człowiekiem i próbujemy go zrozumieć, ponieważ zaprzątnięci swoimi sprawami, nie chcemy zastanawiać się i dociekać co jest przyczyną takiego a nie innego zachowania innej osoby. W naszej prezentacji z okazji Dnia Tolerancji i Życzliwości pod serduszkami ukryłyśmy niektóre sytuacje i problemy, z jakimi zmagają się niektórzy z nas każdego dnia.
    Pamiętajmy – „Oni są wśród nas! Bądźmy życzliwi i wyrozumiali”.

 
JESIENNA  PAKA  DLA  ZWIERZAKA
Zapraszamy do udziału w akcji pomocy kotkom i pieskom z lublinieckiego schroniska i przytuliska. Zbieramy: karmę, makaron, stare koce, zabawki dla zwierząt. Termin akcji: 04.10.2021r. – 11.10.2021r. Miejsce zbierania rzeczy: szkolna świetlica.
 
Szkolny Klub Wolontariusza
Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu ul. Sądowa 9, 42-700 Lubliniec, tel. 343511411
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego