O szkole - szkoła_podstawowa_nr_1

Menu główne:

Misja Szkoły Podstawowej nr 1 im M. Konopnickiej w Lublińcu:
"Każdy uczeń ma prawo do sukcesu na miarę swoich możliwości"

W myśl tych słów wyznaczane są wszelkie cele związane z działalnością naszej placówki dbającej o wszechstronny rozwój osobowości ucznia. Nauczyciele starają się indywidualizować pracę, by każdy uczeń miał szansę poszerzenia swej wiedzy i opanowania nowych umiejętności. Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Wśród  nich są specjaliści z zakresu: pedagogiki, psychologii, oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki, tyflopedagogiki, terapii pedagogicznej, artreterapii, gimnastyki korekcyjnej, logopedii.
PRIORYTETY SZKOŁY:
  • wspieranie ucznia w procesie nauczania i wychowania,
  • wychowanie patriotyczne i regionalne ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia poczucia tożsamości narodowej,
  • edukacja europejska,
  • wychowanie przez sport,
  • wychowanie ucznia mającego świadomość, że jest członkiem społeczności ludzkiej,
  • edukacja zdrowotna.

Szkoła jest siedzibą:
  • Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Lublińcu Oddział Terenowy Nr 100,
  • Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Ponadto w placówce działa:
  • Koło Krajoznawcze współpracujące z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym,
  • Związek Harcerstwa Polskiego,
  • Szkolny Kub Wolontariusza,
  • Szkolny Klub Europejski.

W swej długoletniej i aktywnej pracy Szkoła uzyskała następujące certyfikaty:
  • Szkoła z Klasą,
  • Nauczyciel z Klasą,
  • Uczniowie z Klasą,
  • Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie,
  • Szkoła bez Przemocy.

Nauczyciele pracujący w SP1 systematycznie podnoszą jakość pracy placówki poprzez wdrażanie nowatorskich metod nauczania i wychowywania, tworzenie innowacji pedagogicznych i programów własnych.
Godziny lekcyjne i przerwy
L.P.LekcjePrzerwy
10 minut
Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu ul. Sądowa 9, 42-700 Lubliniec, tel. 343511411